• 01
 • 02
 • javascript image slider
 • 04
1 2 3 4
css slideshow by WOWSlider.com v8.8

 ErouF

 

                 Ștrumfii isteți ai clasei Pregătitoare B de la Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni, împreună cu învățătoarea lor, Mirela Florea, s-au alăturat Proiectului internațional FAFastHST HEROES.

                 Timp de cinci săptămâni, copiii au învățat despre simptomele de AVC  printr-o serie de activități cu caracter pedagogic, distractiv și ludic, adecvat vârstei lor. Ei au fost însoțiți în această călătorie a procesului educativ de trei „supereroi pensionați”. Fiecare supererou  i-a ajutat pe copii să afle despre un anumit simptom de AVC, corelându-l cu una dintre cifrele numărului

pan-european de urgență 112.

                 Instruiți printr-o serie de Ebook-uri și jocuri educaționale distractive, copilașii au învățat repede cum pot să le ofere bunicilor lor un dar grozav: darul cunoașterii celor mai importante semne de AVC. Au devenit EROI  FAST

( Face, Arms, Speech, Time) și pot  transmite mai departe mesajul campaniei:

                     Împreună salvăm lumea, câte un bunic în fiecare zi!

 • Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
 • Proiectului internațional FAST HEROES
 • Proiectului internațional FAST HEROES - Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
 • Proiectului internațional FAST HEROES
 • Proiectului internațional FAST HEROES
 • Proiectului internațional FAST HEROES - Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
 • Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
 • Proiectului internațional FAST HEROES - Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
 • Proiectului internațional FAST HEROES
 • image slider
jquery slideshow by WOWSlider.com v9.0

 

 

https://ro-ro.fastheroes.com

«Activități extrașcolare învățământ primar»