css slideshow by WOWSlider.com v8.8

ErouF

Ștrumfii isteți ai clasei Pregătitoare B de la Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni, împreună cu învățătoarea lor, Mirela Florea, s-au alăturat Proiectului internațional FAFastHST HEROES.

Timp de cinci săptămâni, copiii au învățat despre simptomele de AVC  printr-o serie de activități cu caracter pedagogic, distractiv și ludic, adecvat vârstei lor. Ei au fost însoțiți în această călătorie a procesului educativ de trei „supereroi pensionați”. Fiecare supererou  i-a ajutat pe copii să afle despre un anumit simptom de AVC, corelându-l cu una dintre cifrele numărului

pan-european de urgență 112.

Instruiți printr-o serie de Ebook-uri și jocuri educaționale distractive, copilașii au învățat repede cum pot să le ofere bunicilor lor un dar grozav: darul cunoașterii celor mai importante semne de AVC. Au devenit EROI  FAST

( Face, Arms, Speech, Time) și pot  transmite mai departe mesajul campaniei:

Împreună salvăm lumea, câte un bunic în fiecare zi!

• Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
  • Proiectului internațional FAST HEROES
  • Proiectului internațional FAST HEROES  - Clasa Pregătitoare B - Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
  • Proiectului internațional FAST HEROES
  • Clasa Pregătitoare B -  Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni.
  • image slider
jquery slideshow by WOWSlider.com v9.0

«Activități extrașcolare învățământ primar»

« Dacă nu se încarcă documentul, deschideți aici »

• Image1
  • Image10
  • Image11
  • Image12
  • Image2
  • Image3
  • Image4
  • Image5
  • Image6
  • Image7
  • Image8
  • Image9

«Activități extrașcolare învățământ primar»

Ziua porților deschise, s-a desfășurat miercuri 13.04.2022 în cadrul Liceului "Timotei Cipariu" Dumbrăveni.

Preșcolarii, care din toamnă urmează să frecventeze cursurile ciclului primar, au pășit cu emoție și  bucurie pentru prima dată pe holurile școlii.

Cu aceeași emoție și bucurie au fost întâmpinați de colegii din clasa a IV a. Au făcut cunoștință cu doamnele învățătoare, care îi așteaptă din toamnă și au petrecut împreună momente unice în viața fiecărui copil: ”Întâlnirea cu școala și cu doamna învățătoare!”

Vă așteptăm cu drag, viitori școlari!

• 276068394_356793699739182_6943814732964055003_n
bootstrap carousel example by WOWSlider.com v9.0