• 01
  • 02
  • javascript image slider
  • 04
1 2 3 4
css slideshow by WOWSlider.com v8.8

UN MEDIU CURAT= UN MEDIU SĂNĂTOS

 Mediu CURAT 2

     Pe data de 23 septembrie 1993 Organizatia Natiunilor Unite in parteneriat cu organizatia Clean Up the World au stabilit Ziua Mondiala a Curațeniei.

     Această zi se dorește a fi o conștientizare și o reamintire a faptului că protejarea mediului înconjurător trebuie să reprezinte un stil de viată și nu doar un eveniment în sine. În fiecare an, această zi încearcă să ne amintească fiecăruia dintre noi ca un mediu curat este un mediu sănătos.

     Planeta suferă și chiar și noi, Ștrumfii Isteți ai clasei I B,  o putem ajuta. Astăzi strângem un gunoi de pe jos, mâine renunțăm la punguță și recipientul  din plastic, reciclăm, reutilizăm deșeurile, economisim apa, prevenim risipa alimentară – prin puținul pe care îl putem face fiecare  , rezultatele pot fi uluitoare.

     Dacă nu ne este indiferentă lumea în care trăim, ziua curățeniei ar trebui să fie în fiecare zi!

 

                                                                                           Prof. înv. primar Mirela Florea

  • Image00001
  • Image00002

 

«Activități extrașcolare învățământ primar»